Jakie zalety ma ocieplanie natryskowe Kartuzy?

Materiały izolacyjne umożliwiające ocieplanie natryskowe Kartuzy ograniczają przepływ energii (ciepła) między dwoma ciałami, które nie mają tej samej temperatury. Większa izolacyjność jest bezpośrednio związana z przewodnością cieplną materiału izolacyjnego. Oznacza to szybkość, z jaką ustalona ilość energii przenosi się na znaną grubość materiału.

Bezpośrednią odwrotnością (odwrotnością) tej miary jest opór cieplny materiału, który jest miarą zdolności materiału do przeciwstawiania się przenoszeniu ciepła.

Przewodność cieplna:
Przewodność cieplna, często określana jako wartość „K” lub „λ” (lambda), jest stałą dla dowolnego materiału i jest mierzona w W / mK (waty na kelwin metr). Im wyższa wartość λ, tym lepsza przewodność cieplna i lepsze ocieplanie natryskowe Kartuzy. Dobre izolatory z pianki natryskowej z Kartuz będą miały możliwie najniższą wartość. Stal i beton mają bardzo wysoką przewodność cieplną, a tym samym bardzo niski opór cieplny. To sprawia, że ​​są słabymi izolatorami. Wartość λ dla dowolnego materiału będzie wyższa wraz ze wzrostem temperatury. Chociaż wzrost temperatury będzie musiał być znaczący, aby to nastąpiło, a warianty temperatur w większości budynków mieszczą się na ogół w granicach tolerancji, które spowodowałyby, że wszelkie zmiany wartości lambda byłyby nieistotne.

Opór cieplny, nazywany wartością „R” materiału, jest iloczynem przewodności cieplnej i grubości. Wartość R oblicza się z grubości materiału podzielonego przez jego przewodność cieplną i wyraża się w jednostkach m2K / W (kelwinów kwadratowych na wat). Im większa grubość materiału, tym większy opór cieplny i lepsze ocieplanie natryskowe Kartuzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 17 =